Styl skandynawski – charakterystyka.

Styl skandynawski

Święcący tryumfy na całym świecie styl skandynawski jest niezaprzeczalnym hitem wzorniczym już od wielu lat. Jak to się dzieje, że moda na wnętrza w stylu scandi nie przemija, co takiego ujmuje nas w tej estetyce, że mimo upływającego czasu ludzie nadal chętnie ją wybierają?

Prostota przede wszystkim

Styl skandynawski jest realizacją idei, która mówi o tym, że we własnym domu powinno odczuwać się komfort. Tkaniny, materiały, surowce, paleta kolorów oraz wszelkie inne rozwiązania wykorzystane w tego typu wnętrzach mają za zadanie zapewnić Ci wygodę. Tak się również składa, że mieszkańcy Północy lubią prostotę. Zatem to właśnie połączenie prostoty i komfortu stoi za wszystkimi chwytającymi za sercem formami przedmiotów w stylu skandynawskim. Mając w domu tak piękne rzeczy, aż chce się do niego wracać. Jasne, stonowane barwy – zarówno na ścianach jak i meblach oraz mocniejsze plamy kolorów w postaci tkanin – obrusów, pledów czy kocy – tworzą połączenia, w którym bardzo łatwo zrelaksować się po ciężkim dniu. Rzeczywiście jest tak, że w otoczeniu prostych, choć pięknych przedmiotów dużo łatwiej cieszyć się życiem.

Kochaj światło

Być może to właśnie deficyt naturalnego światła w domach mieszkańców Północy sprawia, że tak wielką uwagę przykładają do tego jak traktowane jest ono we wnętrzach. Liczy się każdy promień słońca – okna często nie mają zasłon, a jedynie delikatne jak mgiełka firany. Pieczołowicie dobierane są również źródła światła sztucznego. Klimat wnętrz w stylu skandynawskim budowany jest także za ich pomocą. Rozmieszczone z myślą o wygodzie mieszkańców lampy doświetlają kąciki do czytania, ulubione fotele, blaty robocze czy jadalniane stoły. Rozwiązania w zakresie oświetlenia są przede wszystkim funkcjonalne – mają pomóc nam w codziennych czynnościach, sprawiając, że wszystko staje się prostsze.

Zadbaj o otaczające Ciebie przedmioty

Nie chodzi o to, aby stać się skończonym materialistą. Skandynawowie kochają przedmioty znajdujące się w ich otoczeniu. Dbają o nie, konserwują je, gdy trzeba malują lub odnawiają. Rzadko coś ląduje w śmietniku. Takie podejście sprawia, że rzeczy starzeją się pięknie, często wraz z mieszkańcami. Dzięki temu nowe produkty można kupować rzadziej, ale za to lepszej jakości. Domy w stylu skandynawskim są pełne rzemieślniczych cudeniek, obiektów wykonanych ręcznie, z wysokiej jakości surowców, nierzadko sygnowanych nazwiskami rodzimych projektantów.

Kochaj swój dom

Widać więc, że domy utrzymane w klimacie skandynawskim stworzone są dla nas, dla ludzi. Podejście polegające na umiłowaniu komfortu, prostoty i szacunek do otaczających nas sprzętów daje rezultat w postaci stylu skandynawskiego. Ten przepiękny wystrój nigdy się nie zastarzeje. Zatem polecamy styl skandynawski każdemu, kto chce z radością wracać do domu, kto łaknie chwili relaksu w przyjaznym, ciepłym w odbiorze otoczeniu, kto lub spędzać czas z bliskimi. Polecamy ten styl każdemu, kto kocha swój dom i żyjących w nim ludzi. To domy szczęśliwych ludzi – dołączcie do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *